Boží Láska vyjádřená Nádherou Jeho stvoření

O mně

VroniF
na signály.cz

Jsem katolička, zanícená patriotka Orlických hor a amatérská fotografka.

Toplist

 

TOPlist

Tagy

Srpnová neděle v Neratově

13. 7. 2017 9:47
První srpnovou neděli u nás tradičně nemáme Mši Svatou kvůli pouti v Nekoři. A tak jsme se se známými vydaly ve čtyřech do Neratova, kde jsme se hodlaly zúčastnit Mše Svaté v deset hodin, zastavit se v Café Neratov a potom hurá zpátky. Jenže nakonec to dopadlo jinak.
 
Ukázalo se, že při Mši Svaté budou křtiny neteře našeho bývalého hejtmana Romana Línka. Kostel byl zcela zaplněný, což se ostatně dalo i tak očekávat. Bylo tam spoustu dětí, kterým Mons. Suchár všechno vysvětloval, aby pochopily, co se právě děje, a také mentálně postižení ministranti se svými plyšáky, což se mi moc líbilo. Po skončení Mše Svaté však začaly probíhat přípravy na něco, o čem jsme později zjistily, že to bude baptistická svatba ve 13 hodin.
 
Dole u kavárny stálo několik krásných starých autíček. Rozhodly jsme se, že si zajdeme do kavárny a počkáme i na tu svatbu. Mé společnice si šly vystát frontu, zatímco já fotila kdeco, včetně těch autíček, a proto jsem se vyhnula největšímu náporu. Rozhodovala jsem se, co si dát, ale nakonec to vyhrála mléčná belgická čokoláda se šlehačkou a nějaký čokoládový řez. Domů jsem si odvezla ještě krásný hrníček s logem Café Neratov, který byl vyrobený v chráněné dílně Sdružení Neratov na Kopečku v Bartošovicích v Orlických horách, pod které správně spadá i Neratov. Bylo fantastické, že se tam dalo zaplatit i kartou...na malé horské vesničce fakt luxus.
 
Pak jsme se vrátily zpátky nahoru do kostela, kde se dolaďovaly přípravy na obřad. Pastor, který měl snoubence oddávat, byl zároveň otcem nevěsty, a ženich byl původem z Mexika, proto muselo probíhat tlumočení do angličtiny. Byl to skutečně nádherný zážitek a oddávající měl krásnou promluvu. Když už byl téměř konec, odešly jsme dolů k autu. Kousek za Neratovem jsme potkaly malou dopravní nehodu, ale nic vážného, a silnice byla za pár minut průjezdná.

Fotogalerie ZDE

Zobrazeno 1932×

Komentáře

organo

Neratov je krásné místo s úžasnou atmosférou.

VroniF

No, to teda. Málokde vnímám genius loci tak silně jako právě tam. A když si člověk uvědomí, jak málo stačilo, aby toto všechno neexistovalo.

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková