Boží Láska vyjádřená Nádherou Jeho stvoření

O mně

VroniF
na signály.cz

Jsem katolička, zanícená patriotka Orlických hor a amatérská fotografka.

Toplist

 

TOPlist

Tagy

Neděle na Hoře Matky Boží

První srpnová neděle loňského roku vyšla na svátek Proměnění Páně. Protože tehdy se slaví pouť v našem farním Chrámu sv. Mikuláše, u nás Mše Svatá není, a tak jsme se známými vyrazily po čase zase jednou na Horu Matky Boží na Dolní Hedeč.

Miluji tohle úžasné místo, na horách a obklopené horami, úžasně fotogenické, s jedinečným geniem loci, ale tentokrát nám počasí příliš nepřálo. Jenže já už jsem na focení tolik závislá, že ať je, jak je, musím fotit. Když jsme po půl desáté dorazili, rozhodla jsem se, že si konečně zajdu na Frantovu vyhlídku, která se nachází nedaleko, přibližně půl kilometru cesty od poutního areálu. Ocenila jsem, že byla posečená tráva, protože se mi lépe šlo. 

Byla jsem ráda, že tam mohu být sama. Obloha byla hodně proměnlivá...od zatažena nad Orlickými horami po částečně protrhanou směrem k masivu Králického Sněžníku. Viděla jsem i proslulou Stezku v oblacích a svou zamilovanou horu Urwistu, jakož i další vrcholy na české i česko-polské straně Králického Sněžníku. 

Krátce před desátou jsem se vrátila do kostela a po Mši Svaté a uctění Obrazu Panny Marie jsem samozřejmě nemohla zapomenout na výtečné oplatky z Hory Matky Boží, které prodávají v obchůdku hned u kostela, a které můžu jenom doporučit. Mezi areálem kostela a poutním domem jsem dokonce našla houbu. Nakonec jsme společně navštívily i Památník obětem internace, který se nachází v místech, kde jsem před mnoha lety, konkrétně v roce 1995, spala během exercicií. Bylo to velmi zajímavé a poučné...člověk si lépe uvědomí to štěstí, že můžeme žít ve svobodě a demokracii, když mnoho našich bratří a sester ve víře takové štěstí nemělo. Potom už jsme se rozloučily s tímto krásným místem a vydaly se na zpáteční cestu domů.

Fotogalerie ZDE

Zobrazeno 303×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková