Boží Láska vyjádřená Nádherou Jeho stvoření

O mně

VroniF
na signály.cz

Jsem katolička, zanícená patriotka Orlických hor a amatérská fotografka.

Toplist

 

TOPlist

Tagy

Dovolená 2013, den čtvrtý

2. 2. 2018 12:21

Nadešel pátek, 6.9.2013, poslední den našeho pobytu v Deštném. Protože majitelka penzionu potřebovala uklidit pokoj pro další hosty, sbalily jsme všechny své věci, abychom po příchodu z posledního výletu mohly hned vyrazit na autobus.

Já jsem si sama ráno ještě zašla do Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky a potom směrem ke Kozímu chlívku, kde se nachází památný strom Deštenský dub, 26 m vysoký, s obvodem kmene 383 cm, a také několik krásných chaloupek. Po návratu zpátky jsme se vydaly ke kostelu a potom dál po žluté a modré směrem k Plasnickému Špičáku, který jsme jakoby obešly a zamířily k poutnímu místu Dříš, které se nachází kilometr od centra Deštného. Poblíž je venkovní Křížová Cesta a také Panorama, svého času první turistická chata v Orlických horách.

Obhlédly jsme kapli Panny Marie, stojící na místě smrku, na němž visel Obrázek Panny Marie, která zde vrátila zrak nevidomému chlapci. V kopci nad kaplí jsou jakési obelisky či památníčky na různé osobnosti, např. Jindřicha Štemberku, právníka, poslance a propagátora turistiky v Orlických horách a staršího bratra P. Josefa Štemberky, který byl knězem v Lidicích v době jejich vyhlazení.

Odtud jsme se vrátily zpátky nad Deštné, kde je možné využít lavičky a kochat se nádhernými výhledy na Deštné a hlavní hřeben Orlických hor. Ten den bylo úchvatné počasí, které jsem v předešlých dnech opravdu postrádala...na obloze ani mráček a krásné teplíčko. Pak už jsme se ale musely vrátit do penzionu rozloučit se s majitelkou a vydat se na autobus do Rychnova nad Kněžnou, odkud jsme se po stejné trase jako tam vrátily domů.

Fotogalerie ZDE

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková